• Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Drogomyślu
  • Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Drogomyślu
  • Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Drogomyślu
  • Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Drogomyślu
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ogłoszenia duszpasterskie


21,05,2023


8.    Do sprzątania naszego Domu Bożego proszę w sobotę o godz. 9.00 panie: Macura, Straszewska, Szczypka, Białek Janina i Białek Magdalena.
9.    W sobotę 27 maja, o godz. 19.00 w katedrze Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej Biskup Roman Pindel udzieli świeceń kapłańskich sześciu diakonom naszej Diecezji. Polecamy Panu Bogu w modlitwie kandydatów do Świeceń prezbiteratu.
10.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii czas wielkanocny. W tym dniu  ofiara do puszek na Dom Matki  i Dziecka.
11.     W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w Pierwszą Rocznicę I Komunii św. modlimy się za dzieci kl. 4, ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych. Spowiedź św. w tygodniu   w czasie Nabożeństw Majowych, dla dzieci kl. 4 - w piątek od.17.15.
12.    Dziękuję wszystkim Parafianom zaangażowanym w ub. niedzielę w liturgię Odpustu ku czci Jezusa Dobrego Pasterza. „Bóg zapłać” całej Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym, Mężczyznom niosącym baldachim.


28,05,2023
1.    Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dzień narodzin Kościoła, dzień jedności wszystkich ochrzczonych. Podobnie jak Apostołowie, tak i my gromadzimy się w świątyni  i prosimy Pana, aby udzielił nam swojego Ducha.

2.    Dziś wszyscy wierni mogą zyskać odpust zupełny publicznie     odmawiając hymn     Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając przy tym zwykłe warunki     odpustu.     Kończy w liturgii czas wielkanocny. Przypominamy o wynikającym z przykazania kościelnego obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

3.    Dziś  ofiarą do puszek wspomagamy Dom Matki Dziecka.

4.    Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.

5.    W czwartek wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy ustanowione w 2013 roku święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7.    W piątek Po Mszy św. – Nauka przed udzielaniem Chrztu Św.

8.    Do sprzątania naszego Domu Bożego proszę w sobotę o godz. 9.00 panie: Ciupek, Wardas, Janota, Rożkowicz i Gabryś.

9.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10.    Kolekta za tydzień, przeznaczona będzie na potrzeby Parafii.

11.    Kierowców prosimy, by nie blokować dojazdu do kościoła, a także do posesji sąsiadów.
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca, tj. 4 bm., odbędzie się doroczna pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
                                                       

   Módlmy się za kapłanów.

Czasy, w których żyjemy są czasami, w których mało jest miłości, za to wiele jest osądu i krytyki. Kapłani nie potrzebują naszego osądu i naszej krytyki, lecz potrzebują naszej miłości. Bo Bóg będzie ich sadził z tego  jakimi kapłanami byli, a nas będzie sądził z relacji wobec kapłanów. Jeżeli utracimy szacunek do kapłanów, to utracimy szacunek do Kościoła i do Boga.

 Oni mają dłonie poświęcone przez Jezusa. Jeżeli kapłan błogosławi, to przez niego błogosławi sam Chrystus. Oni są mostem do zbawienia, powinniśmy się modlić za kapłanów, aby ten most był mocny, aby wszyscy mogli przez niego przejść.  Kapłan jest jak Mojżesz prowadzący swój lud. Bez kapłana wierni       nie wiedzieliby dokąd iść. Bez niego nie byłoby chrześcijańskiego – sakramentalnego życia i Eucharystii. Bez kapłanów bylibyśmy jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego powinniśmy modlić się za kapłanów, bo od ich posługi zależy nasze zbawienie.

            Modlitwa o dar pokoju św. Jana Pawła II
Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny.
Amen.


Ogłoszona przez Caritas Polska akcja „Rodzina Rodzinie” polega na wsparciu konkretnych rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Chcemy, by  i nasza parafia pomogła przynajmniej jednej syryjskiej rodzinie wskazanej przez Caritas Polska.
Informację jak żyją rodziny w ogarniętej wojną Syrii i w jaki sposób możemy im pomóc znajdziemy na stronie internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl.  
Ofiary na potrzeby syryjskiej rodziny można składać do SKARBONY ustawionej obok chrzcielnicy.

„Bóg zapłać” za ofiary składane stale na pomoc Syryjczykom w ramach Akcji „RODZINA RODZINIE”. Od początku tej akcji

POLECANE STRONY INTERNETOWE
Portal ludzi otwartych                                  www.wiara.pl
Gość Niedzielny                                            www.gosc.pl
Sercański Portal Ewangelizacyjny              www.profeto.pl
Portal Opoka                                                 www.opoka.org.pl
Portal dla wierzących                                   www.katolik.pl
Fakty z życia Kościoła                                   www.ekai.pl